قابل توجه داوطلبان؛ مهلت ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه امیرکبیر تمدید شد


مهلت ثبت‌نام اینترنتی پذیرش بدون آزمون دانشجویان دارای استعداد درخشان در مقطع دکتری سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه امیرکبیر از ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ تمدید شد.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام کرد که به منظور ارتقاء کیفی دوره‌­های دکتری و حمایت از استعداد‌های درخشان و در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آیین­‌نامه داخلی، تعداد محدودی از فارغ‌­التحصیلان و دانشجویان سال آخر کارشناسی‌­ارشد را برای ورود به دوره دکتری سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بدون آزمون در چندین رشته پذیرش می­‌کند.

پیش از این مهلت ثبت‌نام در دوره‌های پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری این دانشگاه تا ۱۵ اردیبهشت ماه تعیین شده بود که بنا بر اطلاعیه جدید این دانشگاه، در روز‌های ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت نیز امکان ثبت‌نام اینترنتی از طریق سایت "pgrad.aut.ac.ir/۳/applicant فعال شده است.

متقاضیان واجد شرایط باید در مقطع کارشناسی حداقل معدل ۱۶، در مقطع کارشناسی ارشد حداقل معدل ۱۷ (بدون احتساب نمره پایان‌نامه) و یا نمره حداقل ۱۸ یا درجه عالی و بسیار خوب برای پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد را دارا باشند.

همچنین داشتن حداقل یکی از شرایط ذیل برای پذیرش مورد نیاز است: یک مقاله معتبر علمی پژوهشی داخلی یا نهایی شده بین‌المللی که نام متقاضی بعد از حذف نام استاد راهنما پایان نامه کارشناسی ارشد نفر اول باشد، یک ثبت اختراع با داوری و تایید نهایی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، رتبه اول تا سوم انفرادی یا اول گروهی در جشنواره‌های علمی معتبر بین‌المللی، رتبه اول تا پانزدهم نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور، دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی ۹۸ در صورتی‌که جز رتبه‌های اول، دوم یا سوم باشند.