سقف وام‌های دانشجویی در سال جاری افزایش پیدا می‌کند


سرپرست معاونت امور دانشجویان صندوق رفاه وزارت علوم از افزایش سقف وام‌های دانشجویی در سال جاری خبر داد.

صمد حاج‌جباری، سرپرست معاونت امور دانشجویان صندوق رفاه در مورد افزایش سقف وام‌های دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: افزایش سقف وام‌ها جزء برنامه‌های صندوق در سال ۱۴۰۰ می‌باشد و براساس مصوبه هیئت امنا محترم صندوق صورت می‌پذیرد.
وی ادامه داد: همان طور که اطلاع‌رسانی در رسانه‌ها کردیم امسال وام ویژه دکتری نیز از ماهانه ۷۰۰ هزار تومان به یک میلیون تومان در ماه افزایش یافت که به صورت شش ماهه به دانشجویان واجد شرایط پرداخت می‌شود.
سرپرست معاونت امور دانشجویان صندوق رفاه افزود: با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی و تداوم شیوع بیماری کرونا تصریح کرد: صندوق رفاه دانشجویان از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کنار دانشجویان بوده و تمهیداتی برای رفاه حال این عزیزان اندیشیده که می‌توان به همکاری در خصوص اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی و تقویت وام‌های دانشجویی و افزایش مبالغ وام‌های دانشجویی که برخی تا دو سه برابر رشد داشتند و هدفمند کردن آن‌ها اشاره کرد.
وی ادامه داد: همچنین صندوق رفاه برای کرونا، وام موارد خاص را پیش بینی نمود که با تشخیص معاون دانشجویی دانشگاه به دانشجو تعلق می‌گیرد و همچنین وامی برای دانشجویانی که خودشان و خانواده شأن مبتلا به بیماری خاص هستند نیز در نظر گرفته شد. امیدواریم که به یاری حق هر چه سریع‌تر این بیماری پایان یافته و شرایط دانشگاه‌ها و دانشجویان و عموم مردم به روال عادی جریان یابد.
#شهردانشجو
#سازمان_دانشجویان