برتری شریفی‌ها در بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور


دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف موفق به کسب رتبه‌های برتر بیست و پنجمین المپیاد علمی کشور در سال ۱۳۹۹ شدند.

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بار دیگر موفق به کسب عناوین نخست در بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور شدند.

المپیاد علمی دانشجویی کشور هرساله با هدف کشف استعداد‌های درخشان دانشجویان کشور و تشویق و ترغیب آن‌ها به مطالعه و تحقیق در دوران تحصیل و ایجاد فرصت‌های مناسب برای اعتلای علمی آنان برگزار می‌شود.

آقایان سیدمحمد حسین کلهرودی، کوروش صدری، ابوالفضل ابراهیمی، محمد میرسهمی، ابراهیم خالقیان و کامیار محمدزاده رودکیان دانشجویان دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف بودند که به ترتیب موفق به کسب رتبه‌های اول، سوم، چهارم، پنجم، ششم و پانزدهم رشته فیزیک شدند.

دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک نیز با کسب عناوین سوم، پنجم، دوازدهم و پانزدهم این المیپاد خوش درخشیدند.
آقایان محمدعلی بختیاری، امیرعباس بنویدی، سید یوسف سلطانیان و مهدی توحیدلو دانشجویان رشته مهندسی مکانیک مدال آوران این دوره المپیاد علمی کشور بودند.

در رشته مهندسی متالورژی و مواد نیز آقایان محمدمهدی وکیل رتبه اول، محمدسعید رشیدی‌نژاد رتبه دوم، دانیال حسینی رتبه سوم و البرز بختیاری رتبه ششم این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

در رشته مهندسی صنایع نیز آقایان محمد مهدی قهرمانی و امیررضا محرابی رتبه اول و علیرضا عشقی رتبه سوم را بدست آورد. همچنین آقای محمد یسلیانی نیز از دانشجویان دانشکده مهندسی صنایع رتبه پنجم المپیاد سال ۹۹ را از آن خود کرد.

آقای آرین ملاخلیلی در رشته مهندسی عمران موفق به کسب رتبه دوم شد.

رتبه سوم و چهاردهم رشته مهندسی شیمی نیز در دستان دانشجویان دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه قرار گرفت و آقایان محمدپاشای فومشی و محمدرضا رضاخانلو دانشجویان موفق در این دوره از المپیاد بودند.

در رشته علوم اقتصادی آقای محمد سعادت بخش عنوان نخست و امیر اوسطی رتبه سوم را از آن خود کرد.

همچنین آقای امیرحسین رشیدی رتبه نهم رشته شیمی را کسب کرد.

در رشته ریاضی نیز آقایان محمدمسیح حمیدی و امیر حسین یاوری از دانشگاه صنعتی شریف رتبه اول و دهم این رشته را به خود اختصاص دادند.

علاقه مندان می‌توانند برای مشاهده‌ی نتایج کامل المپیاد به نشانی olympiad.sanjesh.org مراجعه کنند.

#شهردانشجو
#سازمان دانشجویان